Про це повідомляє Укрінформ.
Зокрема, уряд Великої Британії заморозив активи чотирьох осіб, причетних до контрабанди золота, і ще одного, який, за їх словами, купив російське золото на суму понад 300 мільйонів доларів і, таким чином, забезпечив дохід російському уряду.
«Нелегальне золото - це посягання на законну торгівлю цінним товаром, що підживлює корупцію, підриває верховенство права і закріплює порушення прав людини, такі як дитяча праця», - йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Великої Британії. «Росія використовує незаконну торгівлю золотом для відмивання грошей і ухилення від санкцій, підтримуючи таким чином військові зусилля Путіна».
У понеділок США також запровадили санкції проти десятків компаній та осіб, які, за їхніми словами, були причетні до глобальної мережі контрабанди золота та відмивання грошей, що базувалася в Зімбабве, йдеться в заяві Міністерства фінансів США.
Санкції спрямовані проти Камлеша Паттні, який, за даними відомства, дружив із Робертом Мугабе, коли той був президентом Зімбабве, і брав участь у схемі отримання готівки шляхом продажу природних ресурсів країни в іноземних юрисдикціях і завищення звітності про кількість готівки, що поверталася назад, за що вони отримували компенсацію.
Мінфін США заявив, що мережа Паттні охоплює кілька країн, включно з Об'єднаними Арабськими Емірати, Сінгапуром і Киргизстаном.
У понеділок Британія також внесла Паттні до списку санкцій.
Ця акція приурочена до Міжнародного дня боротьби з корупцією, зазначили в американському відомстві.
Британія та інші провідні західні економіки заборонили імпорт російського золота у 2022 році після вторгнення Росії в Україну. Відтоді Росія знайшла інші ринки для продажу золота, яке вона видобуває.
Минулого тижня Велика Британія співпрацюючи спільно зі Сполученими Штатами, заявила, що ліквідувала глобальну мережу з відмивання грошей, яку використовували багаті росіяни, щоб уникнути санкцій.