Ремонт принтерів: що являє собою така процедура?
Після декількох заправок тонером внутрішні деталі картриджів зношуються, і, аби продовжити експлуатацію картриджа, необхідне його відновлення. Зазвичай першим зношується фоточутливий барабан – вал бірюзового кольору, який відповідає за формування зображення. Коли верхній шар цього елемента зносився, фотобарабан підлягає заміні. Також в процесі реконструкції можуть, при потребі, бути замінені й інші складові конструкції – магнітний вал, ракель, дозувальний ніж, вал первинного заряду. Завдяки відновленню можна суттєво продовжити термін служби картриджів і не витрачати кошти на регулярне придбання нових. Слід мати на увазі, що для хорошого результату відновленням картриджів повинні займатись професіонали. Так, за посиланням fullcartridge.com.ua - ремонт принтерів можна замовити послуги з відновлення картриджів та їх заправки. Також на сайті можна придбати картриджі першопрохідці – оригінальні екземпляри після першого використання, з якими були проведені відновні роботи.
У чому переваги відновлених картриджів при ремонті принтерів?
Рішення на користь відновлення картриджів лазерних принтерів дає змогу:
- Знизити витрати на покупку оригіналів у 2 – 3 рази. Відновлений картридж, який був у використанні, коштує набагато менше, ніж новий.
- Отримати високу якість друку. Відновлений картридж – це ті ж самі оригінальні деталі в оригінальному корпусі. Чистка і складання конструкції згідно з усіма технологічними нормами дозволяє забезпечити чіткий друк без дефектів, у випадку з кольоровим друком – з правильним відображенням тонів.
- Бути впевненим у функціональності та безпечності експлуатації картриджів, на відміну від застосування неоригінальних аналогів.
Звісно, всі ці плюси забезпечуються при виборі надійного сервісу, спеціалісти якого відповідально підходять до справи й надають гарантію на свою роботу. Адже якість роботи відновленого картриджа після ремонт принтера повністю залежить від підбору запчастин, тонера, акуратності та правильності складання. Спроби самостійного виконання таких робіт без відповідних знань, навичок та інструментів не можуть гарантувати якісного результату. У деяких випадках непрофесійні дії можуть спричинити вихід картриджа з ладу з неможливістю подальшого ремонту. Зазвичай так буває, коли суттєво пошкоджується корпус.
Як довго можна піддавати картриджі відновленню?
Складові конструкції картриджа зношуються з різною швидкістю, корпус з них зберігається в процесі експлуатації найдовше. Тобто, доки корпус залишається цілим, без тріщин, сколів і т.д., доти картридж може підлягати відновленню. Про можливу потребу у відновленні свідчать такі ознаки:
- Брудний друк або повністю чорний аркуш;
- Друк з фоном чи точками;
- Тонкі чорні смуги на аркуші;
- Чорна уривчаста смуга вздовж аркуша;
- Розмазаний текст/зображення.
З’ясувати точно, чи причина дефектів друку дійсно у неполадках у механізмі картриджа, чи це пов’язано з пошкодженням термоплівки у печі принтера, можуть спеціалісти, провівши діагностику.
Реставраційні роботи із заміною елементів, які вийшли з ладу, коштують не дешево, однак, все ж обходяться в меншу вартість, ніж покупка нового оригінального картриджа. При цьому відсутні ті ризики, які часто виникають з неоригінальними картриджами. Не слід забувати, що термін служби будь-якого картриджа, нового чи вживаного, значно залежить від поводження з цим елементом. Його потрібно правильно зберігати (далі від сонячного проміння, електромагнітного випромінювання і вологи, в упакуванні), в процесі експлуатації запобігати потраплянню сторонніх предметів (скріпок і т.п.), застосовувати для друку підхожий якісний папір, за потреби – очищати фото барабан за допомогою спеціальних серветок, уникаючи прямого контакту з руками.