Українська біржа криптовалюти як один з головних фінансових ресурсів дає можливість придбати та активно використовувати цифрові монети. Криптовалюта – це цифровий або віртуальний актив, який використовує шифрування для забезпечення безпечних фінансових транзакцій та контролю над створенням нових одиниць. При цьому крипта залишається децентралізованою, і не піддається керуванню чи управлінню зі сторони фінансових установ. Така «свобода» дає можливість користувачеві самостійно керувати всіма процесами, але при цьому доводиться і самостійно відповідати за всі можливі ризики.
Що таке криптовалюта: переваги цифрових активів
Перед початком роботи з такими монетами варто звернути увагу на ключові особливості представленого фінансового елементу, які характеризують його природу, та чітко описують, що таке крипта:
- Децентралізація.
Криптовалюти зазвичай працюють на технології блокчейн, що дозволяє їм функціонувати без централізованої контрольної точки, такої як уряд чи банк. Це надає більшу автономію та незалежність.
- Безпека.
Шифрування даних у функціонуванні цифрових монет робить транзакції з ними безпечними, оскільки їх неможливо змінити чи втрутитись в них.
- Глобальний доступ.
Криптовалюти можна використовувати з будь-якої точки світу, бо ринок криптовалют відрізняється своєю глобальною доступністю та простим керуванням при наявності підключення до мережі.
Оподаткування криптовалюти в Україні та забезпечення
Щодо оподаткування цифрових монет, правила можуть варіюватися в залежності від країни. Деякі країни вважають криптовалюту майном або цифровим активом, тому дохід з операцій може підлягати податку на прибуток. Інші країни вважають це операцією з отримання звичайного доходу, тому буде використовуватись оподаткування при придбанні та продажу коінів та токенів. В Україні статус криптовалюти не визначений. Для українського цифрового середовища крипта – це віртуальна монета, яка не відповідає жодним законодавчим нормам, тому не можна чітко визначити, як мають оподатковуватись операції з представленим активом.
Важливо уточнювати податкові правила у вашій конкретній юрисдикції для розуміння та виконання податкових обов'язків щодо криптовалютних операцій.
Механізми роботи криптовалюти
Ціна криптовалюти спроможна дуже швидко змінюватись, але при цьому під час нестабільної економічної ситуації такі активи користуються великим попитом. Якщо стандартні фінанси забезпечені золотовалютним резервом, то яке забезпечення у криптовалюти, ціна якої керується ринком.
- Доказ роботи (Proof of Work – PoW).
Використовується, наприклад, у Bitcoin. У цьому методі майнери вирішують складні математичні завдання для підтвердження транзакцій та створення нових блоків у блокчейні. Цей процес потребує великих обчислювальних потужностей та енергії. Відомий усім як майнинг.
- Доказ підтвердження частки (Proof of Stake – PoS).
Заснований на ідеї, що майнери чи учасники мережі, які мають більшу кількість монет або токенів, мають більші шанси при створенні нових блоків та можливість підтверджувати транзакції. Це екологічний метод, оскільки не потребує великих обчислювальних зусиль.
Разом з цим забезпеченням можуть стати і інші консенсус-протоколи, які використовують різнопланові механізми мережевого забезпечення.