Сифон є незамінним елементом зливної арматури для умивальників та кухонних мийок. Він попереджає засмічення каналізаційних труб і не дозволяє неприємному запаху проникати в приміщення завдяки гідрозатвору. Доступні на ринку сифони для умивальників розрізняються за формою, якістю, розміром та ціною. При їх виборі варто звернути увагу на тип сантехніки, з якою вони взаємодіятимуть. Від цього залежить спосіб кріплення, діаметр випускного отвору та можливість підключення переливу.
Сифони для умивальника бувають:
- класичними, тобто, захованими в шафці під раковиною,
- декоративними варіантами з металу з хромованим та бронзовим покриттям. Декоративні сифони не ховають у тумбочку, тому вони повинні відповідати стилю ванної кімнати та зовнішньому вигляду раковини.
Найчастіше зустрічаються моделі з розміром отвору 1 1/2" з діаметром зливу від 42 до 48 мм, довжиною гвинта в 80 мм і пропускною здатністю 40 літрів за хвилину. Сифон герметично притискається до раковини з двох сторін за допомогою ущільнювальної прокладки. використовуються моделі з розміром отвору 1 1/4" діаметром 32 мм.
При виборі сифона для кухонного миття слід враховувати діаметр зливного отвору, а також тип раковини з однією або двома чашами. Найчастіше сифони для миття зустрічаються з розміром отворів 3 1/2". Це європейський стандарт, що відповідає діаметру зливу від 90 до 92 см зі збільшеною пропускною здатністю. Великий діаметр отвору необхідний для можливості встановлення подрібнювача харчових відходів.
Гвинт у кухонних сифонах коротший, його довжина дорівнює 40 мм. Якщо поставити сифон з гвинтом вдвічі довше, він збере зайве сміття і підвищить ризики засмічення. Для миття з нержавіючої сталі достатньо гвинта 40 мм., щоб з'єднати всі елементи конструкції.
Особливості встановлення сифону
Монтаж сифону – просте завдання. Жодних спеціалізованих інструментів для цього не потрібно. Основною вимогою вважається герметичність кріплень та правильне встановлення ущільнювачів.
Щоб упоратися із завданням власними силами, перед монтажними роботами потрібно вивчити інструкцію від виробника. Установка відбувається без використання гайкового ключа. Гайки слід затягувати до кінця вручну без сильного тиску на деталі. Інакше можна зірвати різьблення та зіпсувати сифон. Під час кріплення патрубків необхідно правильно встановлювати прокладки дома з'єднання. Це дозволить запобігти протіканню.